Χριστούγεννα 2002

Τη Δευτέρα 23 Δεκεμβρίου 2002, το σχολείο μας μαζί με τον παιδικό σταθμό του χωριού μας, πραγματοποίησε μια μικρή χριστουγεννιάτικη γιορτή.

Τα παιδιά του παιδικού σταθμού παρουσίασαν ένα σκετσάκι για τη Γέννηση του Χριστού. Εμείς, οι μαθητές του Δημοτικού Σχολείου παρουσιάσαμε το "Ελληνικό Δωδεκαήμερο" : Διαβάσαμε κείμενα σχετικά με τη σημασία και τα έθιμα του ελληνικού δωδεκαημέρου, τραγουδήσαμε  τραγούδια που αφορούν τις μέρες αυτές και ψάλλαμε κάλαντα απ' όλη την Ελλάδα, καθώς και κάλαντα της περιοχής μας.

Στο τέλος της γιορτής μας περίμενε μια έκπληξη.  Ο Άγιος Βασίλης ... μας μοίρασε δώρα και ευχές.

Αρχική Τα νέα μας Ο τόπος μας Το Σχολείο μας Δραστηριότητες Εκδηλώσεις Επικοινωνία Συνδέσεις Web